WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA ANIMATORÓW KULTURY

Odbyły się na WYSPIE KONI w Ostroszowicach w dniach 05-09 grudzień 2013.

W warsztatach brało udział 12 osób z obszarów LGD Ślężanie. Projekt zrodził się w wyniku inicjatywy społeczności lokalnej.

Podejmowane w ramach projektu działania dzieliły się na :

MASKA - w ramach tego działania uczestnicy wykonywali: odlewy gipsowe, samodzielne wyklejanie masek z masy papierowej, nakładanie masy akrylowej, malowanie, ćwiczenia i etiudy z gry aktora w masce, animowanie maski, maska jako rekwizyt teatralny i jej ogrywanie sceniczne, etiudy indywidualne i grupowe, identyfikacja z rolą.

PRACA Z CIAŁEM "BODY LANGUAGE" - gra aktora w planie żywym, w teatrze dramatycznym, ćwiczenia dykcyjne, rytmika i umuzykalnienie, podstawy pantomimy, tańca, baletu współczesnego, podstawy choreografii.

SCENOGRAFIA - współtworzenie scenografii z wykorzystaniem tkanin, drewna, masek.

Punktem kulminacyjnym projektu „Świat czarno-biały”  był spektakl, który odbył się dnia 8 grudnia 2013r. w Ośrodku "Wyspa Koni" w Ostroszowicach. Na całość spektaklu złożyły się etiudy teatralne prezentowane przez uczestników warsztatów zarówno pantomimicznie, jak i wykonane niezwykle trudną techniką contemporary dance. Aktorzy występowali w własnoręcznie wykonanych maskach, które w niezwykły sposób potęgowały niesamowity nastrój tegoż przedsięwzięcia. Zimowa sceneria nie odstraszyła lokalnych władz samorządowych, pokaz albowiem zaszczycili swoja obecnością Sołtys wsi Ostroszowice ora Radna z Ostroszowic oraz społeczność lokalna przybyła także z okolicznych miejscowości. Autorzy projektu pokazali artystyczną wizję świata bez barier wiekowych, środowiskowych i społecznych. Uczestnicy rekrutowali z różnych kategorii wiekowych, środowiskowych i zawodowych, niektórzy występowali na scenie po raz pierwszy, ale w jakim udanym debiucie.