Podsumowanie

Międzynarodowego Projektu

Contemporary Dance "METAMORPHOSIS"

 

 

W poniedziałek odjechali ostatni uczestnicy Międzynarodowego Projektu Contemporary Dance "METAMORPHOSIS", zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu Młodzież w działaniu w ramach Akcji 1.1 - Młodzież dla Europy - Wymiany Młodzieżowe.  Zmęczeni,  ale uśmiechnięci i zadowoleni uczestnicy z Polski, Słowacji i Czech, nie mogli sie z sobą rozstać. Wrażenia po niedzielnym pokazie, podsumowującym cały projekt, były spore.

     Pokaz podsumowujący składał się z trzech części. W pierwszej mogliśmy zobaczyć występ taneczny przygotowany pod czujnym okiem Pani choreograf Magdaleny Górnickiej (absolwentki Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, wydział Contemporary Dance).                   W drugiej zaś zagościło mocne brzmienie oraz choreografia przygotowana przez  choreografa Pana Anatoliya Ivanova  (absolwenta Międzynarodowego Uniwersytetu Słowiańskiego, Kijowskiego Wydziału Choreografii). Choreografia ta była inspirowana obecnymi wydarzeniami na Ukrainie i jej dedykowana. W trzeciej części na zakończenie mogliśmy zobaczyć pokaz przygotowany przez lokalną grupę break dance (uczestniczącą w projekcie) oraz debiut poetycki Pani Anny Zabuskiej z prezentacją wiersza napisanego w trakcie trwania warsztatów. Wszystkie występy przepełnione były pasją, emocjami i niezwykłym zaangażowaniem uczestników oraz niemałymi umiejętnościami tanecznymi, wymagającymi zwinności, zręczności i perfekcjonizmu. Budowały niesamowity nastrój miejsca, które już od dłuższego czasu emanuje twórczym tchnieniem ostroszowiciej ziemi o wymiarze międzynarodowym. Lekkie nuty przeplatały sie z mocnymi brzmieniami, by w trzeciej części nas rozbawić.

     Przybyli goście byli zachwyceni i uhonorowali uczestników gromkimi brawami. Zarząd Fundacji Rozwoju Kultury Sztuki i  Edukacji "Otwórz Drzwi" reprezentowała Pani Maria Chwierut, na widowni zasiadł również Dyrektor Teatru Formy z Wrocławia Pan Józef Markocki oraz Radna Gminy Dzierżoniów Pani Ewa Żuchowska – Toboła. Zapraszamy na kolejne twórcze emocje, które już niebawem.