HORSE ACADEMY - SZKOLENIA Z KOŃMI Projekt realizowany w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

 

BEZPŁATNE warsztaty dla 12 OSÓB mające na celu promocję postaw przedsiębiorczych młodych ludzi z obszarów wiejskich, przygotowując ich do zakładania działalności gospodarczych na obszarach wiejskich. Wśród celów szczegółowych należy wymienić także, odkrywanie i rozwijanie posiadanych umiejętności oraz wskazanie obszarów, w których uczestnicy mogą skutecznie „otworzyć się” na nowe doświadczenia. Powinno to znaleźć odzwierciedlenie w zmniejszeniu bezrobocia wśród młodzieży z gminy Dzierżoniów, poprzez wzajemną wymianę doświadczeń oraz zdobywanie nowych umiejętności. projekt skierowany jest także na motywowanie młodzieży gminy Dzierżoniów, do podejmowania różnorodnych wyzwań zawodowych i społecznych.

 

WARSZTATY: "Horse Academy - szkolenia z końmi" jest projektem pilotażowym. Proponowane warsztaty to, innowacyjna i nowatorska propozycja pracy człowieka z końmi. Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej i regionalnej wywodzącej się z obszarów wiejskich, a w szczególności młodych ludzi, którzy nie mają pomysłu na siebie. Realizacja projektu przewiduje objęciem warsztatami bezpośrednio 12 uczestników, także wywodzących się z Domu Dziecka w Pieszycach, Czas trwania 5 dni. Zagwarantowane jest zakwaterowanie i wyżywienie.
Przyjazd 6 czerwca 18:00 - 20:00. Wyjazd 11 czerwca do godz. 22:00.

Rekrutacja zakończona :)

 

Zapraszamy na pokaz końcowy, który odbędzie się w naszym oddziale w Ostroszowicach 11 czerwca o godz. 19:00.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportarzu ze zrealizowanego pilotazowego projektu Horse Academy:

http://www.youtube.com/watch?v=wLvx4D2TnYE

 

W ramach podsumowania projektu została zorganizowana konferencja prasowa. Konferencja miała miejsce 17 lipca 2013 w Dolnośląskim Inkubatorze Art- Przedsiębiorczości w Bielawie.

Zapraszamy na relację z konferencji:

http://www.youtube.com/watch?v=W_IyzRNwIYg

 

 

 

Zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć podsumowujący projekt, mamy nadzieję że Horse Academy stanie się naszą tradycją:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdj. autorstwa Augustyna Bardiana

W programie szkolenia wykorzystano również działania teatralne, których idea została zbudowana na podstawie obserwacji zachowań naturalnych u zwierząt: Taniec Butoh

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 Relacja fotograficzna z konferencji w dolnośląskim art inkubatorze: